.:HAKKIMIZDA:.

Ay Profil San. ve Tic. Ltd. Şti. 75 yıllık sanayi yolculuğuna 1935 yılında şirketimizin kurucusu Mehmet Ali Ay'ın karoser atölyesi ile çıktı. 1949 yılında "Kanaat Karoser" atölyesi adı alan firma uzun bir süre ahşap iskelet üzerine yapılan otobüs karoseri imalatı alanında faaliyet gösterdi.

1961 yılında "Ayçelik" adı altında yeni yerinde faaliyet gösteren firma bir ilki gerçekleştirerek 1963 yılında ahşap karoserden çelik karoser imalatına geçti. Uzun bir süre şehiriçi ve şehirler arası çalışan otobüs imalatına devam ettirren Ayçelik, entegre otobüs fabrikalarının açılmasıyla sektörde yenilik aramaya başladı.

1969 yılında M. Ali Ay'ın araştırmaları sonucu yine Türkiye'de bir ilk olan "Antep Profili" olarak adlandırılan, sacdan bükme tırnaklı kapı pencere profillerinin imalatına geçiş yaptı. 1975 yılında da gelişen teknolojiye ayak uydurarak Antep Profilini istenilen uzunluklarda üretmeye başladı.

1979 yılında M. Ali Ay'ın çocukları M. Bedrettin Ay ve M. Necmettin Ay'ın eğitimlerini tamamlayıp firmaya katılımlarıyla daha da büyüyen ve gelişen firma, Ay Profil San. ve Tic. Ltd. Şti. olarak kaldığı yerden faaliyetlerine çelik kapı profilleri üretimi ve her türlü Demir-Çelik ürünleri ticareti ile devam etmektedir.

"Saca Hayat Verdik..." sloganıyla; deneyimli sanayicilik yaşantısında herzaman kaliteyi ön planda bulunduran, sektörün öncüsü olarak faaliyetlerine dürüstlük ilkesinden şaşmadan devam etmektedir.

Ay Profil San. ve Tic. Ltd. Şti.
Kalite belgemizi incelemek istermisiniz?
İncele
Kataloğumuzu incelemek ister misiniz?  
Firmamız hakkındaki gelişmelerden haberdar olabilmek için lütfen Haber Grubumuza katılınız.